Fractal Designin tuore Arc-sarja luo oman paikkansa markkinoilla: yhdistelmä tähtien suorituskykyä sekä jäähdytysvaihtoehtoja yhdistettynä tyylikkääseen, minimalistiseen ulkonäköön ja kaiken kaikkiaan hillittyyn eleganssiin.
Avainominaisuudet:
- Tyylikäs, minimalistinen etupaneeli alu-lookilla
- Suunniteltu erinomaiseen jäähdyttämiseen, vesijäähdytys-tuki
- Yhteensä 8 tuuletinpaikkaa (2 x 140mm etessä, 3 x 120/140mm katossa, 1 x 120/140mm pohjassa, 1 x 120/140mm takana, 1 x 140/180mm kylkipaneelissa)
- 3 x 140mm tuuletinta sisältyy (1 x edessä, 1 x takana ja 1 x katossa)
- Tukee Dual 120mm -kennoa kattoon, max. 60mm paksu
- 8 kpl valkoiseksi maalattuja kiintolevykelkkoja, joissa silikoni-kiinnikkeet
- Ylempi kiintolevykelkka on irroittettavissa ja käännettävissä
- USB3 tuki etupaneelissa
- Erinomaiset kaapelointimahdollisuudet
- Helposti irroitettava etupaneeli
- Ylimääräinen, pystysuoraan kiinnitetty laajennuspaikka, sopii esim. tuuletinohjaimille
Uusi Arc-sarjan Midi Tower-formaatti tarjoaa paljon jäähdytysvaihtoehtoja, maksimissaan 8 tuuletinta voidaan asentaa. Kokoonsa nähden harvinainen ominaisuus mahdollistaa Dual 120mm lauhdutinkennon asentamisen kotelon kattoon.
Elegantit etu- sekä kattopaneelit ovat molemmat helposti irroitettavissa ja niissä on myös esiasennetut pölysuodattimet. Tyylikäs musta sisustaa tarjoaa oivan kontrasti valkoisille kiintolevykelkoille. Kuten Define-sarjassa, kaikissa kiintolevykelkoissa on tärinää estävät silikoniläpiviennit. Ylempi kiintolevykelkka on irroittettavissa ja käännettävissä, joka mahdollistaa aiempaa suurempien näytönohjainten asennuksen koteloon.
Solmuiset kaapelit ovat historiaa Arc-sarjan tarjotessa innovatiivisen, käytännöllisen ja upeannäköisen tavan kätkeä ne näkyvistä. Emolevyn kiinnityslevyssä on kumipeitteisiä reikiä, joiden kautta voit reitittää kaapelisi emolevyn takana olevaan laajaan varastointitilaan.
Jäähdytys:- Tuuletinohjain 3 tuulettimelle sisältyy
- 1 eteen asennettu Fractal Design 140mm @ 1000rpm sisältyy
- 1 taakse asennettu Fractal Design 140mm @ 1000rpm sisältyy
- 1 kattoon asennettu Fractal Design 140mm @ 1000rpm sisältyy
- Lisäksi 5 tuuletinpaikkaa tarjolla
Tekniset tiedot- 8 x 3.5" kiintolevylekkaa, SSD-yhteensopivia
- 2 x 5.25" paikkaa, mukana 1 x 5.25" -> 3.5" adapteri
- Etupaneelin päällä: 2 x USB 3.0, 1 x USB 3.0 ja Audio I/O
- EI sisällä virtalähdettä (irroitettava filtteri virtalähteen alla)
- Emolevy-yhteensopivuus: Mini ITX, Micro ATX ja ATX
- 7 + 1 laajennuspaikkaa
- Tukee jopa 290mm pitkiä näytönohjaimia kun irroitettava kiintolevykehikko on paikallaan
- Tukee jopa 470mm pitkiä näytönohjaimia ilman irroitettava kiintolevykehikkoa
- Tukee max. 180mm korkeita CPU-jäähdyttimiä
- Tukee virtalähteitä joiden syvyys on max. n. 170mm, mikäli käytetään pohjassa olevaan 120/140mm tuuletinpaikkaa. Mikäli tuuletinpaikkaa ei käytetä, kotelo tulee myös pidempiä virtalähteitä, tyypillisesti 270mm.
- Kotelon mitat: 230 x 460 x 515 mm
- Kotelon paino: 10 kg