>Yritysesittely

Jimm`s PC-Store Oy on asiantunteva tietotekniikan, komponenttien ja viihde-elektroniikan verkkokauppa, jolla on uutuudet ensimmäisenä. Liikevaihto vuonna 2010 oli n. 25 milj. euroa, henkilöstömäärämme on 38 ja noutopalvelumyymälämme sijaitsee Turussa.

  • Perustettu vuonna 2001
  • Palveluksessa 38 henkilöä
  • Vuoden 2012 liikevaihto n. 25 milj. euroa
  • Suomen paras valikoima erikoiskomponentteja

Y-Tunnus: FI 088 59514

Erinäiset pyhäpäivät aiheuttavat seuraavia muutoksia aukioloaikoihimme

Pääsiäinen:

Pitkäperjantai 18.4 (myymälä sekä asiakaspalvelu suljettu)
Pääsiäispäivä 20.4 Suljettu (myymälä sekä asiakaspalvelu suljettu)
Toinen pääsiäispäivä 21.4 (myymälä sekä asiakaspalvelu suljettu)

Vappu:

Vapunaatto 30.4 (Myymälä sekä asiakaspalvelu menevät kiinni kello 16.00)
Vappu 1.5 (myymälä sekä asiakaspalvelu suljettu)

Äitienpäivä 11.5 (asiakaspalvelu suljettu)

Helatorstai 29.5 (myymälä sekä asiakaspalvelu suljettu)

>Asiakaspalvelu | Tilaus-, takuu-, huolto ja tuotetiedustelut
ma - to 10.00 - 22.00, pe 10.00 - 18.00, la suljettu, su 14.00 - 22.00
Jimm's PC-store Oy
Lukkosepänkatu 7
20320 Turku
Tekninen asiakaspalvelu (takuuasioiden ulkopuoliset asiat)
ma - pe 10.00 - 16.00, la ja su suljettu

Tel: 0600 303030 (1,51 €/min + mpm)
>Noutopalvelumyymälä Turku [näytä kartalta]
ark. 10.00 - 18.00, la 10.00 - 16.00
Tel: +358 29 70 70700
E-Mail: tku-myynti@jimms.fi
Jimm's PC-store Oy
Lukkosepänkatu 7
20320 Turku
>Yritysmyynti
ark. 10.00 - 16.00
Tel: +358 29 70 70702
E-Mail: yritysmyynti@jimms.fi
Jimm's PC-store Oy
Lukkosepänkatu 7
20320 Turku
Asiakaspalvelupäällikkö / Jälleenmyynti
Toni Salmi
+358 29 70 70720
toni.salmi@jimms.fi
Yritysmyynti

Juha Pennanen
+358 29 70 70735
juha.pennanen@jimms.fi
>Pääkonttori Turku
Tel: +358 29 70 70700
Fax: +358 2 2517 693
Jimm's PC-store Oy
Lukkosepänkatu 7
20320 Turku
FINLAND

Hallinto

Toimitusjohtaja
Antti Järvinen
+358 29 70 70707
antti.jarvinen@jimms.fi
Myyntipäällikkö
Ville Piiroinen
+358 29 70 70709
ville.piiroinen@jimms.fi
Jälkimarkkinointipäällikkö
Jani Salmiharju
+358 29 70 70723
jani.salmiharju@jimms.fi
Logistiikkapäällikkö
Mikko Pettinen

mikko.pettinen@jimms.fi

Puhelun hinnat: 5,55snt/min + pvm lankanumerosta soitettaessa, 11.09 snt/min + mpm matkapuhelimesta soitettaessa.

Tällä hetkellä ei ole avoimia työpaikkoja.